Промбудпостач - газоблоки по Україні, будівельні матеріали, все для будівництваВиди і характеристика цегли.

Цегла лицюва під рваний камень    Види і характеристики цегли.

 

 

 

Набір цегли    Цегла.


Види цегли.

Сучасний будринок на сьогоднішній день зустрічає нас достатком різних стінових матеріалів. Але, незважаючи на це, традиційна будівельна цегла не втрачає своєї величезної популярності, хоча і має досить «похилий» вік. Само собою, сьогоднішні види цегли від своїх прабатьків - цеглин сирцевих - відрізняються як день від ночі. Вони прекрасно зберігають тепло, відмінно переносять високу вологість і будь-які температурні перепади, а отже, оптимальні для будівництва будівель на території України. Більшість людей розрізняють будівельну цеглу червону і білу. Однак насправді видів цегли набагато більше. Різноманітність видів цегли пояснюється різними областями застосування. Цегла може різнитися не тільки за формою і розмірами, але і за своїм складом, а крім того технологіями, які застосовуються для його виробництва. Цегла одна з найбільш ходових будматеріалів, однак, при цьому не так вже легко розібратися в багатій різноманітності видів цегли.


Види і характеристики цегли виходячи з матеріалу виготовлення:

Цегла керамічна-p- Цеглина керамічна.

Цей вид цегли виготовляється з глини, іноді суміші з різних різновидів глин і після формовки та сушіння проходить через високотемпературний випал (близько 1000 градусів Цельсія). Керамічна цегла, яка пробула в печі недостатньо часу, можна визначити за кольором (вона світліше звичайного), а також звуку (глухий). Хороший цегла має матову поверхню, і при ударі видає характерний дзвінкий звук. Потрібно, щоб на своєму зламі цегла була пористою, однорідною і легкою. Якщо цегла має глибокі тріщини на зовнішній стороні і порожнечі всередині, вона вважається бракованою. Головні вимоги до готової продукції представлені в спеціальному ГОСТ на цеглу (це ГОСТ 530-2007 «Цегла та камені керамічні»).


Силікатна цегла 1-p- Цегла силікатна.

Цей вид цегли виготовляють з суміші піску з вапном. Головними його перевагами є непогана звукоізоляція і знижена теплопровідність. Тонкі стіни, збудовані із силікатної цегли,володіють тими ж самими показниками звукоізоляції і теплозбереження, що і набагато більш значні по товщині стіни з керамічної цегли. Недоліком же його в порівнянні з керамічною цеглою стає менша вологостійкість. Саме тому цегла біла застосовують лише в процесі побудови стін і перегородок, однак, не використовують при споруді камінів, фундаментів, печей та ін.
Гіперпресована цегла-p- Гіперпрессована цегла.

Цей вид цегли виробляється зі спеціальної суміші, на 90% складається з вапняку, ще на 8 - з цементу і на два - з спецборвника. Суміш пресується в особливих формах, у підсумку виходить брусок, ідеальний за формою і забарвленням, який використовується для різного роду оздоблювальних і облицювальних видів робіт. Випускається гіперпрессована цегла і з неоднорідною структурою, використовуючись для облицювання під так званий «рваний камінь».
Види цегли по цілі застосування:Цегла.повнотіла-p- Рядова цегла.

Цегла рядова (цегла будівельна або ще її називають стандартна цегла, цегла червона, стінова цегла, забудовочна цегла, глиняна цегла, чорнова цегла, робоча цегла) широко застосовується для побудови фундаменту, а також зведення надійних несучих конструкцій. Її можна піддавати подальшій забарвленням або обштукатурюванню. Завдяки цьому цеглина не потребує того, щоб її надавали високі естетичні зовнішні якості. Через це брусок даної цегли володіє неоднорідною структурою і забарвленням, у нього можуть матися різні дефекти і т.п., проте це не має особливого значення, оскільки жодним чином не позначається на показниках міцності цегли такого роду і цей показник в повній мірі відповідає держстандарту


Цегла лицюва під рваний камень-p- Цегла лицювальна.

Такий вид цегли (лицьова цегла, цегла облицювальна, оздоблювальна цегла, фасадна цегла) можна охарактеризувати в якості гарного облицювального будматеріалу, що не має сторонніх дефектів, рівномірна по своїй забарвленні. Як раз ці якості особливо цінуються серед облицювальних матеріалів. При її виробництві важливо дотримуватися всі рецептурні норми і технологію виготовлення, в іншому випадку можуть з'явитися непотрібні сторонні вкраплення, або виявляться порушення в структурі шару вапняку. Для цегли має вапнякові включення вельми небезпечна волога, оскільки може початися хімічна реакція, яка порушує цілісність будматеріалу. Згідно ГОСТовським вимогам, що пред'являються до всіх якостей цегли та її зовнішньому вигляду, відхилення в розмірах у цього виду цегли не повинні становити понад 4-рьох міліметрів в довжині, 3-ех міліметрів в ширині, а також пари - трійки міліметрів по товщині. Однак на відміну від чорновї цегли облицювальна набагато краще відповідає стандартам, дотримуваним з високою точністю. Фахівцями виділяються два види цегли лицьових: це фактурна цегла, що має рельєфну поверхню, і фасонна цегла, яка використовується для обробки віконних прорізів карнизів і інших декоративних фасадних частин будівлі. Нестандартність форми і структури допомагає створити справді унікальний дизайн будь-якої будівлі, надавати округлість краях і зводити арочні конструкції.

Цегла вогнетривка-p- Шамотна цегла.

Даний вид цегли призначається для робіт як внутрішньої, так і зовнішньої обробки різноманітних камінів і печей. Оскільки вона повина відповідати найвищим експлуатаційним вимогам, шамотна цегла має хорошу щільність, велику вагу, відрізняється стійкістю до сильного нагрівання і здатна витримувати температурні перепади порядку 1000-чи градусів. Як правило, вогнетривку цеглу має жовтий (пісочний) колір.

Клінкерна цегла-p- Цегла клінкерна.

Назва цього виду цегли походить від найменування технології, використовуваної при її виготовленні. В ході даної процедури окремі глиняні пласти спекают до формування цілісної маси. В результаті можна уникнути утворення багатьох дефектів, що з'являються у вигляді порушень структури і сторонніх вкраплень. Оскільки цегла клінкерна однорідна, вона є по-справжньому міцним будматеріалом, що володіє підвищеною стійкістю до зносу. А та обставина, що немає обмежень по текстурі і кольорам, дозволяє їй охопити численні потреби будринку, адже її можна використовувати для виконання найширшого спектру робіт, начебто мощення, облицювання і т.д.

Види керамічної цегли за способом виготовлення:

Цегли пластичного формування

Цей вид цегли найпопулярніший тому не має обмежень у використанні. Отримують його шляхом пресування під високим тиском. Сформувався брусок проходить через процедуру сушіння і випалу. У спеціальній печі він розігрівається до температури в 800-1000-чу градусів. Іноді температура може складати і більше 1000 градусів, якщо того зажадає регламент будівництва.
цеглини напівсухого формування

Цегла напівсухого пресування виробляються з глини шляхом пресування з наступним обпалюванням цегли. Для даних цілей немає навіть потреби піддавати цегла сушінні. Правда, сфера застосування цегли напівсухий формовки обмежена, оскільки даний вид цегли має більш пористу структуру, отже, вологість для неї стає небезпечна. У результаті вона не може застосовуватися для зведення несучих стін, різних зборів і конструкцій, оскільки вони не буде довговічною. Цегла напівсухого пресування з успіхом може використовуватися для побудови внутрішніх перекриттів і стін, адже вона володіє такими перевагами, як гладка і рівна поверхня, ідеальна геометрія. Стіни з неї зовсім не мають потреби у вирівнюванні, а це помітно економить гроші і час.


Характеристики цегли.

Що таке порожнистість цегли

Керамічна цегла (часто названа кладочна цегла, забутовочна цегла, глиняна цегла, червона цегла) буває повнотіла і пустотіла (щілина цегла, ефективний цегла).
Повнотіла цегла

Цегла, яка не має пустотні (наскрізних отворів), буває гладкою, рифленою або з накаткою для зручності нанесення штукатурки.

Саман (щілинна цегла, дірчаста цегла)

Цегла, що має наскрізні отвори (порожнистість) різної форми і розмірів, завдяки чому така цегла має: а) меншу вагу, що зменшує навантаження на фундамент (вага цегли щілинної менше ніж вага стандартнї повнотілої цегли), і б) більшу теплоізоляційну здатність, що дозволяє зменшувати товщину цегляних стін.


 
Розмір і вага цегли.

При будівництві використовуються три основних стандартних розміру цегли:
Одинарна цегла

Ще її називають цегла стандартна або однорядна цегла має стандартний розмір 250х120х65 мм., Де 65 мм це висота цеглини, а вага 2-2,3 кг. ;

Полуторна цегла

Вона ж потовщена цегла має розмір 250х120х88 мм., Висота 88 мм., А вага 3-3,2 кг. ;
Подвійна цегла

Ще її називаю подвійний камінь, цегла 2NF розміром 250х120х138 мм., Висота 138 мм., А вага 4,8-5 кг.

Розміри цеглин

Існують також нестандартні розміри цегли (реставраційний, європейських розмірів і т.д.). Варто відзначити, що розмір цегли необхідно знати при розрахунку кількості цегли, яке необхідно доставити на об'єкт.

 
Міцність цегли, що таке марка цегли.

Міцність цегли - основна її характеристика, що припускає здатність цегли пручатися деформацій і внутрішнім напруженням, не руйнуючись при цьому. Марки цегли, на які вона ділиться у відповідності з показниками міцності, позначаються «М» з числовим значенням. Цифрою позначається допустиме навантаження в кілограмах на квадратний сантиметр за ГОСТ 530-2007.
По своїй міцності цегла ділиться на марки:

    Цегла М-50
    Цегла М-75
    Цегла М-100
    Цегла М-125
    Цегла М-150
    Цегла М-175
    Цегла М-200
    Цегла М-250
    Цегла М-300

Чим вище числове значення марки, тим міцніше буде цеглу. Марка цегли у відповідності з її міцністю визначаться, спираючись на два параметри: межа міцності під час стиснення і межа міцності на вигин. Треба відзначити, що міцнісна межа на вигин складає близько 20 відсотків від межі при стисканні. Міцність цегли під час стиснення досить висока. Наприклад: партія цегли володіє маркою 100 по міцності (цегла М-100). Означає це, що міцнісна межа при стисненні дорівнює не менше ста кг/см2 (або десять МПа), тобто буквально кожен сантиметр квадратний цегляної поверхні здатний витримувати навантаження не менше ста кг. Площа цегляної поверхні будматеріалу звичайного розміру дорівнює 300 см ². А знаючи це, досить легко підрахувати, що з тим щоб його зруйнувати, необхідна навантаження в 30 тисяч кг (або тридцять тонн!). Звичайно, в кладці цеглини працюють не тільки на один стиск, але і на вигин - через наявність розчинних прошарків і кладки цегли з використанням перев'язки. Тому несуча кладкова здатність цегли приймається трохи нижче міцності безпосередньо цегли. Найбільш популярна марка міцності цегли М100 (цегла М 100), використовувана при будівництві будинків до 5-ти поверхів (індивідуальні будинки, котеджі, дитсадки, торгові центри школи і т. д.). Марка більш висока - М200 підходить для споруди багатоповерхових будівель і різного роду споруд. Сама міцність цегляної кладки відсотків на 60 залежить від розчинної рецептури, наприклад, при співвідношенні стінової висоти до її товщини, яке дорівнює 22 , розчинна марка не може бути менше М50. Ціна на цеглу багато в чому залежить від її марки.

Що таке морозостійкість цегли.

Морозостійкість цегли

Основною причиною для руйнування цегли стає змінюється клімат, негативно впливає на міцність цегли. З метою визначення стійкості того чи іншого виду цегли до різноманітних кліматичних змін введена була спеціальна характеристика, названа морозостійкістю. Морозостійкість цегли це здатність матеріалу з честю витримувати поперемінне відтавання і подальше заморожування його у водонасиченому стані. Морозостійкість, що позначається «мрз» або «F» з числовим значенням, вимірюють в циклах.
За своєю морозостійкості цегла поділяється на марки:

    Цегла F-15
    Цегла F-35
    Цегла F-25
    Цегла F-50
    Цегла F-100 і т.д.

Природно, чим нижче показник морозостійкості, тим дешевше буде цеглу. Визначається морозостійкість цегли в ході стандартних випробувань: цегла опускається у воду на 8:00, після чого поміщається на 8:00 в морозильну камеру (це становить один цикл). І так роблять доти, поки будматеріал не починає змінювати свої характеристики (міцність, масу і т. п.). Після цього випробування зупиняються, і робиться висновок експертів про морозостійкості. Зазвичай цей показник складає не менше 25-ти - 50-ти циклів, рідше - 75. Марка морозостійкості цегли повинна вибиратися відповідно до нормативної документації (в залежності від конкретного кліматичного регіону будівництва). Наприклад, для будівлі в Івано-Франківській області потрібно цегла, де морозостійкість становить не менше 35-ти, а краще навіть 50-ти циклів. Морозостійкість цегли безпосередньо залежить від його здатності поглинати вологу - водопоглинання. Для визначення параметра водопоглинання цегли, береться сухій брусок, зважується, потім опускається у воду на сорок вісім годин. Потім він зважується ще раз. Так визначається вага води, що він ввібрав в себе. Згідно ГОСТовским нормам дана різниця у вазі між мокрим і сухою цеглою повинна знаходитися в межах 12-15 відсотків для цегли лицьової і порядку 6 відсотків для цегли рядового.

Що таке теплопровідність цегли.

Теплопровідність цегли - це здатність цегли до проведення теплової енергії через власний об'єм. Чисельно теплопровідність виражається за допомогою коефіцієнта теплопровідності (λ - «лямбда»). Інакше кажучи, скільки теплоенергії (Вт) буде губитися кожним метром квадратним зовнішньої поверхні цегляної конструкції при однометровом товщині і різниці температур між внутрішньою і зовнішньою поверхнею в один градус [kt = ват / (m * t)], тобто чим менше загубиться енергії, тим краще, - у відповідності з цим, чим менше буде коефіцієнт теплопровідності цегли, тим «тепліше» будматеріал. Фактична теплопровідність цегли повністю залежить від щільності цегли, - ніж щільність цегли менше, тим меншою буде теплопровідність. Найбільш важка і міцна цегла клінкерна марки М-500 володіє самим найвищим коефіцієнтом теплопровідності, а менш міцна легка і тепла кераміка марки М 75, відповідно, найбільш низький λ. Чим більше в цеглі пустот, тим воно більш ефективний у процесі збереження тепла, тим більше низька теплопровідність цегли.

 
Чорнота всередині цегли або чорна серцевина в цеглі, контактні плями на поверхні цегли

Часто задається питання-чому цегла всередині чорна? Відповідь містить ГОСТ 530-2007 «Цегла і камінь керамічні. Технічні умови », пункти 3.20 Контактна пляма у цегли - ділянка поверхні цегли, яка відрізняється за кольором, що виникає в процесі сушіння або випалювання - не впливає на характеристики цегли; 3.22 Чорна серцевина у цегли - ділянка всередині цегли, обумовлена утворенням в процесі випалу цегли закису заліза; 5.2.5 У рядової цегли та облицювальної цегли допускається чорна серцевина і контактні плями на поверхні.

Цегла в Івано-Франківську.Купити в Івоно-Франківську цеглу. Ціна на цеглу з доставкою. Доставка цегли в Івано-Франківськ.Цегла.

2012 - 2016. Газоблоки Промбудпостач. Розробка та дизайн "Західні інформаційні технології".
Яндекс.Метрика